Agócs Gergely 1985-óta végez népzenei gyűjtéseket és mára tönnszáz órányi felvételt gyűjtött össze elsősorban a szlovákiai magyarok között, de erdélyi, moldvai, magyarországi, rutén, cigány, horvát, román, német, szlovák zenei anyagok is megtalálhatóak gyűjteményében.

1990-ben egyik alapító tagja volt a Szlovákiai Magyar Folklórszövetségnek, s itt a népzenei szekció munkáját irányította 1996 őszéig. 1997-ben a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem néprajz szakán etnográfusi oklevelet szerezett, 2000-ben pedig elkezdte a doktori képzést az ELTE BTK Magyar és Összehasonlító Folklorisztika PhD-programjának keretében. Az egyetem után elfogadva az MTA Zenetudományi Intézetének ajánlatát immár hivatásos népzenekutatóként kezdett dolgozni.

A magyarországi népzenei rendezvényeken és kiadványokon 1990 óta szerepel előadóként. 1993-ban elnyerte a Népművészet Ifjú Mestere címet énekes-hangszeres szólista kategóriában. 1997 óta tagja a Fonó népzenei együttesnek. Foglalkozik ének és zene oktatásával nyári népzenei táborokban, néptánc és népzenei rendezvények szervezésével, előadássorozatokat tart.

Az 1999. márciusa és 2000. februárja között a Fonó Budai Zeneházban a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma, valamint az MTA ZTI támogatását élvező "Utolsó Óra" elnevezésű népzenegyűjtési program szlovákiai részének volt a szakmai vezetője. 2001. október 1-től a budapesti Hagyományok Házában dolgozik, mint a Népművészeti Műhely (Közművelődési Tár) vezetője.



Wikipédia


Agócs Gergely

Kapcsolódó termékek