Kamasz Táncház a Sarjú Bandával - Vendégek: garai hagyományőrzők, Járom Zenekar - Nagyvárad
Következő események
Kamasz Táncház a Sarjú Bandával - Vendégek: garai hagyományőrzők
A Sarjú Banda által alapított, havi rendszerességű Kamasz Táncházakban a tizenévesek mulathatnak egy jót kora esti kezdéssel. A program azoknak a fiataloknak nyújt táncházi élményt, akik a gyerektáncházakból már kinőttek, a felnőtt táncházakhoz pedig még túl fiatalok. A táncolni már tudók mellett számítunk azokra is, akik most ismerkednének a néptánccal, táncházzal, hiszen a bekapcsolódást tánctanárok segítik.
Táncoktatók: Széles-Pelyvás Dorottya és Széles Kristóf
Az este menete:
18:00-21:30 Kamasz Táncház
21:30-01:00 Táncház a Sarjú Bandával
Házigazda: SARJÚ BANDA
A fiatal muzsikusokat 2015-ben ismerhette meg az ország a Magyar Televízió „Fölszállott a Páva” tehetségkutató verseny műsorában. Ekkor még egyéni kategóriában mutatták meg tudásukat, de a színfalak mögött elindult a közös muzsikálás. Szoros barátság és egy új zenekar született, családjuk és Kuczera Barbara művészeti vezetőjük támogatásával. 2016-ban már Sarjú Banda néven indultak a versenyen és elnyerték az Ország Legjobb Zenekara díjat. A sarjú jelentése: utód, leszármazott vagy levágott növény szálak töveiből újra kikelő hajtás. A Sarjú Banda hivatása az eredeti magyar hangszeres népzene elsajátítása, megőrzése és tovább éltetése. Örömmel és tisztelettel tanulják a mesterektől, hagyományőrző zenészektől, éltetik a színpadon és a táncházakban egyaránt.
Hajdu-Németh László - hegedű
Hajdu-Németh Balázs - hegedű
Gál Tibor - ének
Szilágyi Szabolcs - hegedű, brácsa
Csoóri Bendegúz - nagybőgő
Horváth Áron - cimbalom
Művészeti vezető: Kuczera Barbara
Járom zenekar:
A Járom zenekar a nagyváradi Csillagocska Alapítvány táncosaiból / diákjaiból alakult, 2018-ban. Azóta számos rendezvényen felléptek, mint például a Kallós Zoltán Alapítvány által évről-évre megszervezett Erdélyi Fiatal Zenekarok Seregszemléjén, vagy az Erdélyi Táncháztalálkozón. Jártak már Magyarországon, Szlovákiában és Erdély számos pontján. Repertoárjukban, Vajdaszentiványi, Kalotaszegi, Bonchidai, Ördöngősfüzesi zenei összeállítás is szerepel.
Táncházakban, Nagyváradon a Soroglya zenekar mellett rendszeresen zenélnek, valamint a Csillagocska Alapítvány rendezvényeinek állandó zenekara.
Céljuk a fiatal generációval megismertetni, megszerettetni a magyar népzene értékeit, valamint ennek a mozgalomnak a közösségépítő erejét közvetíteni a hallgatóság számára.
Nem csak a népzene, és a jóbarátság köti össze őket, de az elmúlt 6 év alatt összegyűjtött rengeteg szép emlék is közelebb hozta a tagokat egymáshoz.
A hangszerismereti alapok elsajátítását Benedek Árpádtól a Csillagocska Alapítvány pedagógusától volt lehetőségük megtanulni, a későbbiekben pedig zenekarként, már Dallos Levente vette át őket, aki mai napig foglalkozik, úgy egyéni, mint közösségi fejlődésükkel.
Ebben a rohanó és a technológia által vezetett mai világban, látni 7 ennyire fiatal és tehetséges zenészt örülni az együtt töltött közösségi és minőségi időnek és látni a magyar zenei hagyatékunk elsajátításának akaratát, az ember már úgy érzi, hogy van értelme a munkájának.
Jegyár: 1000 Ft
A Fonó 30 támogatója a MOL-Új Európa Alapítvány.