Jegyvásárlás

Következő események

Szeder

Szeder koncert francia külön kiadásban! A slágerek mellett megszólalnak a francia C’est d’air lemez dalai és a tavaly megjelent cirkuszi hangulatot idéző Kötéltánc is!

Szeder, a Junior Artisjus díjas énekes-dalszerző 2014 óta egyedi színfoltja a hazai könnyűzenei életnek. A Reggeli dal és Feri feneke írója sok szívbe belopta magát kortól és nemtől függetlenül. Bájos, szókimondó, humoros, hol könnyed, hol mély szövegeihez egyedi, egyszerre karcos és lágy hang párosul. Új anyagában a sanzonos alapokat integrálta egy dinamikus, sokszínű, már-már rockos világba.

Harmadik lemezével, a Bátran lépekkel Szeder bátran lépett egy új szintre. A szövegek mélyebbek, személyesebbek lettek, segítenek válaszokat találni az útkereső embernek a mai változó világban. Legfrissebb kislemeze,  a Belső napfény is ezen az úton segít tovább menni, a karantén alatt született dalok segítenek belső kapaszkodókat találni az összeomlás közepén is. Újdonság még a hangszerelés, mandolin és steel gitár is megjelent a zenekarban a zenekari tagok változásával.

Közreműködik:
Szeder-Szabó Krisztina - ének, gitár, szinti
Bodacz Péter - gitár, steel gitár, mandolin
Kristóf Martin - gitár
Hegyi Zoltán - basszusgitár
Klausz Ádám - dob

ART_0910.jpg

Canarro: "New York, Párizs, Budapest"

lemezbemutató koncert

A Canarro a nyugat-európai manouche swing egyik legkiemelkedőbb hazai képviselője. Mi Sem bizonyítja ezt jobban, mint a számos sikeres nemzetközi turné. A zenekar emellett azzal is büszkélkedhet, hogy már több ízben is adott koncertet e műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjével, Tcha Limbergerrel közösen.

Zenéjük törzse tehát a Django Reinhardt nevével összenőtt stílus, a manouche swing, de Budapest múlt századi szalon zenéjével fűszerezve, egy csipetnyi Párizzsal, a jazz zenei szabadságával.

Egy koncert után egy hallgató így illette a zenekart:

„New York, Párizs, Budapest egy színpadon.”

Ez a találó mondat lett a 2022 áprilisában megjelenő új albumuk címe, amelyben kiváló énekes vendégművészekkel közösen alkotott új repertoárjukban idézik meg a múlt századi Budapest, New York és Párizs hangulatát. Az új műsorban csatlakozik a zenekarhoz a félig francia származású Izabella Caussanel és Orbay Lilla sanzon és jazz énekesnők szépen csengő duettje - amely Ephemere duóként ismert - és Bíró Szabolcs, alias Maszkura is. Jellegzetes előadásmódjuk és a Canarro zenekar virtuóz, egyéni és közvetlen stílusa unikális zenei élményt nyújt a közönségének.

Ez a különleges felállás az amerikai jazzre jellemző szabadsággal, sodró lendülettel, életörömmel varázsolja elénk a 20-30-as évek kávéházi muzsika izgalmas világát, a francia sanzonokat, a jazzt és a békebeli magyar dalokat.

A lemezbemutató koncert az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Petőfi Kulturális Ügynökség támogatásával, április 15-én, a Fonóban lesz látható, valamint a beköszöntő tavaszi - nyári fesztivál idényben több felállásban is élvezhető lesz a közönség számára.

PKÜ_logo_RGB-02.png

emmi_logo_szines-1.jpg