Következő események

Ereszd el az évet és magadat a Fonóban!

A hagyományos Fonó Folkszilveszter idén is a legnagyobb népzenész-néptáncos mulatságnak ígérkezik. Az ország legjobb folkszilvesztere óriási táncházzal búcsúztatja az óévet, és köszönti az újat.

VENDÉGEINK:
Kodoba Márton 'Florin' és a Magyarpalatkai Banda
Szászcsávási Zenekar
Fanfara Complexa,
valamint Balogh Melinda és az Erdőfű.


Mulass velünk idén is! Várjuk a táncházasokat, népzene kedvelőket. Mindenkinek itt a helye!

Kapunyitás: 18:30
19:00-22:00 között asztalfoglalással lehet vacsorázni. (korlátozott létszámban!)
Asztalfoglalás: Bánkóczky Gábor +36 30 709 9292, bankoczky@gmail.com

20:00 Táncház (oktatással!)

00:00 Koccintás, mulatság hajnalig

Menü
Borsikafüves Korhelyleves 950.-
Ropogós, sörös malacsült pezsgős lilakáposztával, hagymás tört burgonyával 2850.-
Baconba göngyölt pulykamell aszalt szilvával töltve, pirított gesztenyés rizzsel 2850.-
Mustáros lencsefőzelék omlós tarjával 1850.-
Házi almás rétes vanília sodóval 690.-

3 fogásos menü (leves + választható főétel (a három közül) + desszert + egy pohár pezsgő) 4990.-

Éjféli menü:
Zsályás töltött káposzta házi tejföllel, friss kenyérrel 1890.-
Bécsi virsli tormával, mustárral, friss kenyérrel 990.-


Elővételben: november 30-ig 2000 Ft, december 24-ig 2500 Ft, december 31-ig 3000 Ft
Aznap a helyszínen: 3500 Ft

Magyarpalatkai Banda

A Magyarpalatkai Banda a táncházmozgalom egyik legismertebb és legkedveltebb adatközlő vonószenekara.

Tagjai:

„Öreg” zenekar

Martin Codoba „Florin” (Kodoba Florin, 1977) hegedű
Laurenţiu Codoba (Kodoba Lőrinc, 1947) hegedű
Ştefan Moldovan (Moldován István, 1943) 3 húros brácsa
Mihai Radac „Remus” (Radák Mihály "Rémusz", 1977) 3 húros brácsa
Ioan Boldi bőgő

„Fiatal” zenekar

Mácsingó Náci (1965, prímás)
Mácsingó Líviu (brácsa)
Mircea Covaci (bőgő)

Szászcsávási Zenekar

A Szászcsávási Zenekar magja a "Dumnezu" ragadványnevű Jámbor István prímás; testvére, Csányi Mátyás "Mutis" bőgős; és sógoruk, Mezei Ferenc "Csángáló", a kontrás által alkotott együttes. 1967 óta játszanak együtt. Mindhárman Csángáló nagyapjától, a halála után harminc évvel is emlegetett híres prímás Horvát Mezei Ferenc-től, a "Vén Kránci"-tól tanultak muzsikálni. Őket egészítik ki a fiatalabbak: Csángáló unokatestvére, Mezei Levente "Leves" prímás; Jámbor István és Csányi Mátyás öccse, Csányi Sándor "Cilika" prímás; és Csángáló fia, a Zenekar koncertjein és CD-in kontrán hallható Jámbor Ferenc "Tocsila" prímás. Fő hangszerükön kívül valamennyien jól játszanak a többi hangszeren is, és általában kiváló táncosok. Alapvetően a zenélésből élnek.

A szászcsávási zenészek repertoárja rendkívül széles. Ennek egyik oka, hogy magyaroknak, románoknak, cigányoknak egyaránt muzsikálnak; Jámbor István, Mezei Ferenc és Csányi Mátyás pedig fiatalkorukban az azóta Erdélyből javarészt kitelepült szászoknak is játszottak. Közvetlen vidékükön, a Kis-Küküllő Dicsőszentmárton (Tîrnveni) és Balavásár (Balauseri) közötti részén kívül más, távolabbi területekre is megfogadják őket: a magyarok Magyarózd (Ozd), Magyarszentbenedek (Sinbenedic), a Nyárádmente (Niraj), a Székelyföld és Balázsfalva (Blaj) vidékéről; a cigányok és románok az említetteken kívül Marosludas (Ludus), Marosújvár (Ocna Mures) környékéről és a Nagy-Küküllő (Tîrnava Mare) mentéről is. A repertoár vidékenként és nemzetiségenként eltér. Hagyomány Erdélyben, hogy ha a menyasszony és vőlegény egymástól távol eső faluból származik, akkor a kétféle vidékről való rokonság számára a lakodalomba két zenekart fogadnak meg. így a szászcsávási zenészek gyakran eljutnak a Belső-Mezőség, Kelet-Mezőség távoli falvaiba is, bár ilyenkor néhány helyhez kötődő speciális dallamon (pl. menyasszonykísérőn) kívül csak saját vidékük táncait kell muzsikálniuk.

Fanfara Complexa

A zenekar moldvai csángó, román és cigány dallamokon alapuló, ritmusos tánczenét játszik. A balkáni hangulatú, szaxofonokkal, tangoharmonikával, kobozzal és dobbal előadott hangszeres zene egy mára letűnni látszó falusi világ kissé eklektikus lakodalmi, báli hangulatát idézi.

Tagok:

Bede Péter - szaxofon
Sófalvi Kiss Csaba - szaxofon
Babcsán Bence - szaxofon
Réti Benedek - harmonika
Molnár Bálint - koboz, ének
Vellner Balázs - dob

Erdőfű

Az Erdőfű Magyarországon tevékenykedő tánczenészek összefogásából jött létre. Tagjai mind elkötelezett hívei a Kárpát-medencei népzenei hagyomány hiteles előadásának, táncházakban és koncerthelyszíneken egyaránt. A zenei műhelynek is tekinthető kezdeményezés célja, hogy átfogó képet adjon a magyarlakta területek és a velünk együtt élő etnikumok vonós népzenéjének sokszínűségéről, az adott vidék vagy falu sajátosságait szem előtt tartva.

Tagok:

Éri Katalin - nagybőgő, cselló, ütőgardon
Kiss Balbinat Ádám - hegedű, ének
Maruzsenszki Andor - hegedű
Éri Márton - brácsa, kontra

Balogh Melinda

Balogh Melinda a 2000-es évek közepe óta jól ismert énekese a táncház mozgalomnak. Tagja volt a Hírös, a Hegedűs és a Rekontra zenekarnak, továbbá a Magyarvista Social Club produkciónak. A kezdetektől különösen foglalkoztatja az erdélyi cigányság népzenéje és a cigányok éneklési stílusa. Friss szólóalbuma, a Napkerék is ennek jegyében született, a lemezre felkért kiváló zenész gárda közreműködésével.

Jegyvásárlás