Kamaracsütörtök - HegedűÉnek - Kézdy Luca és Tóth Evelin
Upcoming events
Kézdy Luca - hegedű
Tóth Evelin - ének
“Az ének és a hegedű harmóniája bátor és drámai egyszerre; erős és lágy, akár a tavaszi vizek. A dallam átlényegíti a szavakat, a szöveg tere visszhangos harmóniákkal telítődik, a belső sötétséget, a fenyegető ürességet átjárja az elsöprően eleven, a semmi ellenében a teljességet követelő zene.” / Szabó T. Anna/
A találkozáson, barátságon,egymás nőiségének tiszteletén, felfedezésvágyon, végtelen nyitottságon, kortárs költészeten, és az együttes improvizáción alapuló együtt-gondolkodás együtt-zenélés alakítja és határozza meg Tóth Evelin és Kèzdy Luca hegedűművész közös zenéjét.
2018-ban elnyerték A Római Magyar Akadémia által hirdetett alkotói ösztöndíjat, melynek keretében Rómában készítették el és mutathatták be Nemes Nagy Ágnes 1947-48-as Rómában írt verseinek megzenésítéseit. Hatalmas inspirációt jelentett a két művész számára, hogy a magyar kortárs költészet gyökereihez visszanyúlva, egy olyan költőnő személye és versei felé fordulhattak, végigjárva személyesen “megénekelve”, akinek életműve szorosan együtt lélegzik és alakítja a mai magyar lírát.
Kézdy Luca, a magyar jazz középnemzedékének első számú hegedűse. A Magyar Rádió 2006-os jazzhegedű-versenyén döntős és közönségdíjas lett, majd olyan, egymástól igen eltérő stílusú zenekarokban kamatoztatta tudását, mint a német-magyar experimentális HunD Link Projekt, vagy éppen a Nigun, illetve a Free Style Chamber Orchestra. Az összes fontosabb hazai fesztiválon és klubban koncertezett, de számos külföldi jazz fesztiválon is fellépett már. Van aki vele kapcsolatban úgy fogalmaz: “nő létére ő a hegedű Jimi Hendrixe.”
Tóth Evelin a kivételes - operai, dél-indiai, afrikai és szefárd - énektechnikákból merítő és építkező énekesnő számos, különböző stílusú zenei formációval, színházi előadással dolgozott már sajátos színeket, illetve határozott karaktert kölcsönözve az adott produkcióknak.
A két különböző női és művészi karakter felmutatásáról, közös rezdüléseiről, spirituális útkereséséről és kérlelhetetlen szakmai elkötelezettségéről is szól ez a különleges találkozás, megidézve előhívva egy Harmadikat, a boldog Nemes Nagy Ágnest.
Ingyenes program!